2016/1124

A második félidőben elfáradt a csapatForrás: fotó:pelc.hu

A második félidőben elfáradt a csapat

A Pápa U19 ellen idegenben 3:1-es vereséget szenvedett a Király SZE U19 a III. osztály 14. fordulójában

A Pápai utánpótlás csapat a center pályán fogadta a Király Szabadidő Egyesület U19-es csapatát. A villanyfényben megrendezett mérkőzés minden játékosra ösztönzőleg hatott, ennek szellemében magunkhoz ragadtuk a kezdeményezést, és rögtön a harmadik perceben megszereztük a vezetést, Német Dani révén. Bal szélről cselezett befelé, és a 16-os sarkáról  jobbal a bal felsőbe talált (0:1). Továbbra is mi birtokoltuk többet a labdát, de a hazaiak két belső védője révén nehezen jutottunk a pápai kapu előterébe . Gyors, élénk iramú játék folyt, kemény ütközésekkel, iramváltásokkal. A félidőben kényszerű cserét hajtottunk végre, az addig keményen, agilisan, játszó Németh Danit, Francia Máté váltotta a szélen.
A második félidőben a Pápaiak egy fokozattal nagyobb sebességre kapcsoltak, melynek következtében többet hibáztunk, az egy-egy elleni párharcokat többnyire a hazaiak nyerték, így elkerülhetetlenné vált, hogy gólt kapjunk. A hazaiak góljait, egyéni akcióból illetve, 2-3 játékos gyors összjátéka eredményezte. Goda Tomi, Prán Dominik, és Biácsy Márk révén adódott helyzetünk, de ezeket nem sikerült értékesíteni. Stéber Valter remek védései is hozzájárultak, hogy a hazai csapat nem tudta továbbnövelni előnyét.

Pápa ELC U19 - Király SZE U19 3:1 (0:1)

Gólsz: Hujter 53', Györkös 67', Farkas 87' illetve Németh D 3'

2016.11.22 - 16:00 Pápa, Perutz Stadion

U-19 III. o. Észak-Nyugat

Köves Roland, a KSZE U19 edzője:  Pápai vendégjátékunk első félidejével, apróbb hibáktól eltekinte elégedett vagyok, kellően agresszívak, határozottak és agilisak voltunk. A második félidőre "elfogytunk", de  hátrányban is megmaradt a csapat tartása, és erejéhez mérten játszott előre. Ebből a mérkőzésből is kiemeljük azokat az elemeket amelyek a csapatjátékot építik, és készülünk az őszi utolsó hazai mérkőzésre.